napisz do nas biuro@derksen-polska.pl

lub zadzwoń +48 517 491 676

pracujemy od pn.-czw. 8:00-16:00, pt. 8:00-14:00

Jak się przygotować do wyjazdu za granicę cz. 2 Dokumenty

Projekt Bez Tytulu 3 700x400

Jak się przygotować do wyjazdu za granicę cz.2

Wyjazd zagranice wiąże się z natłokiem wielu spraw do załatwienia. W tym zamieszaniu łatwo zapomnieć, że nowy kraj to nie tylko nowy język, kultura, ale też przepisy i formalności.
Nie martw się. Nie jest tego tak dużo, a w większości chętnie pomożemy ci jako agencja pracy.

Jeżeli nie zapoznałeś się jeszcze z pierwszą częścią tego poradnika, zapoznaj się z nim w pierwszej kolejności:

Jak się przygotować do wyjazdu za granicę cz.1

Przed wyjazdem pamiętaj o tym by:

Sprawdzić ważność dowodu osobistego, nie wyjeżdżasz na krótkie wakacje, tylko na dłużej także warto zadbać by te dokumenty, również wystarczyły na dłuższy okres.
Wniosek o nowy dokument możesz złożyć w każdym urzędzie miasta lub gminy.

Ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli wyjeżdżasz do pracy na teren Unii Europejskiej lub do Islandii, Szwajcarii, Norwegii czy Liechtensteinu, powinieneś skorzystać z karty EKUZ, którą wyrobisz w każdym oddziale NFZ lub przez Internet. Procedura jest prosta, jednak również w tym przypadku możesz liczyć na nas i niezawodną pomoc w uzyskaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego

Nie zapomnij ze sobą zabrać również aktu urodzenia, a jeżeli ukończyłeś jakieś szkoły, to warto zabrać dokumenty potwierdzające. Takie jak dyplom czy świadectwo ukończenia szkoły.

Jeśli planujesz prowadzić w Niemczech samochód, oczywiście nie zapomnij zabrać ze sobą prawa jazdy. Jeśli jedziesz własnym samochodem, nie zapomnij o dowodzie rejestracyjnym z ważnym przeglądem i ważnej polisie OC.

Tego, że konto bankowe jest niezbędne podczas podjęcia pracy zarobkowej, nie trzeba przypominać. Jeżeli jednak swoje wynagrodzenie będziesz otrzymywać w innej walucie niż złotówki, warto rozważyć założenie walutowego konta bankowego.

Translate »