napisz do nas biuro@derksen-polska.pl

lub zadzwoń +48 575 100 025

pracujemy od pn - pt 8:00 - 16:00

Dobre CV krok po kroku- cz. 3

Zdjęcie 3 Część Strona Derksen 700x400

8 zasad, które zmienią Twoje CV na lepsze

1) Personalizacja
Kluczową kwestią jest personalizacja  CV pod daną ofertę pracy. Pozwala nam to na przedstawienie odpowiednich kompetencji wymaganych w ogłoszeniu o pracę. W przypadku posiadania doświadczenia na stanowisku, na które aplikujemy powinniśmy umieścić zakres obowiązków wykonywanych u naszego poprzedniego pracodawcy.

2) Spójność
Każda treść zawarta w CV powinna być ze sobą spójna. Wymieniając dane umiejętności w życiorysie powinniśmy zwrócić uwagę czy wynikają one z naszego doświadczenia zawodowego, wykształcenia oraz aktywności dodatkowych. Bardzo łatwo zweryfikować czy wymienione przez nas umiejętności są “zapychaczem” czy rzeczywiście odzwierciedlają nas jako dobrego kandydata na aplikowane stanowisko.

3) Odwrócona chronologia
Umieszczając pozycje w naszym doświadczeniu zawodowym i edukacji powinniśmy kierować się zasadą odwróconej chronologii – zaczynamy od najświeższych doświadczeń zawodowych oraz ostatnio ukończonych szkół.

4) Początek jest kluczowy
Dobrze sformułowany cel zawodowy umieszczony na samej górze naszego CV jest w stanie wywrzeć pozytywne wrażenie i przekonać rekrutera do naszej kandydatury. To od nas zależy czy będzie on na tyle przekonujący, aby już na samym początku wpłynąć na pozytywny odbiór naszego życiorysu.

5)  Czytelność
Zadbaj o czytelność CV w taki sposób, aby patrząc na jego konstrukcje i wizualną stronę wywierało one pozytywne odczucia. Wystarczy samemu obiektywnie rzucić okiem na życiorys i zadać sobie pytania: Czy moje CV jest czytelne i zachęca do lektury? Czy konstrukcja jest spójna? Czy wizualnie wszystko wygląda wystarczająco dobrze?

6) Odpowiednia czcionka
Stanowczo odradzamy używanie mało czytelnych czcionek lub czcionki bez polskich znaków. Profesjonalnymi i i czytelnymi czcionkami będą: Calibri, Helvetica, Arial czy też Georgia.

7) Zdjęcie
Zdjęcie nie jest elementem, którego brak wyklucza na starcie naszą kandydaturę. Warto pamiętać, iż jeśli chcemy już je umieścić to powinniśmy przestrzegać pewnych zasad. Musimy zadbać o to, aby było aktualne, profesjonalne i z odpowiednim, jednolitym tłem. Istotne jest, aby to nie było żadne wycięte zdjęcie z nieciekawym tłem, zdjęcie z wakacji czy zdjęcie z imprezy.

8)  Brak doświadczenia nie zawsze przekreśla nasze szanse
CV może być naszą przepustką na rozmowę rekrutacyjną nawet jeśli nie mamy zbyt bogatego doświadczenia. Sformułowany cel zawodowy, dopasowanie CV pod ofertę pracy, uwzględnienie dodatkowych aktywności, wyróżnienie kompetencji czy też przedstawienie ciekawych zainteresowań – to elementy, które mogą wpłynąć na ostateczny sukces. Oczywiście istnieją stanowiska, na które bez doświadczenia nawet z bardzo dobrym CV nie zostaniemy wzięci pod uwagę.

Translate »